Lokalne informacje 24/h

na Lokalsi.Radom.pl

INFO

7 dni w tygodniu 24h

Lokalsi Radom

  • Informacje Lokalne
  • Radom Region
  • Wydarzenia
  • Konkursy
  • Po Godzinach

ZUS wysyła listy do przedsiębiorców

  • 07 października 2017

Wkrótce do skrzynek pocztowych wszystkich przedsiębiorców trafią listy z indywidualnym, jednym dla każdego płatnika składek numerem rachunku do wpłat.

Ze względu na ilość korespondencji, wysyłka będzie przeprowadzona w trzech turach.

Pierwsza transza pism powinna już trafiać do odbiorców. Wysyłkę kolejnych zaplanowano na 9-13 i 16-20 października. Nowy numer rachunku będzie stosowany od nowego roku, jego końcówka to numer NIP przedsiębiorcy.

Szacuje się, że liczba aktywnych płatników składek to ok. 2,48 mln, 1,14 mln to liczba płatników nieaktywnych tzn takich, którzy mają np. zawieszoną działalność gospodarczą, ale również będą poinformowani o swoim numerze konta wpłat do ZUS.

Od 1 stycznia 2018 roku jeden przelew do ZUS na indywidualny rachunek płatnika zastąpi trzy lub cztery dotychczasowe - dedykowane poszczególnym rodzajom składek: na ubezpieczenie społeczne, zdrowotne, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych i ew. Fundusz Emerytur Pomostowych. ZUS sam rozdzieli kwotę na poszczególne składniki, albo zaliczy na zadłużenie, które ma płatnik.

Przedsiębiorcy proszeni są o sprawdzenie, czy podany adres jest właściwy oraz zgłoszenie gdyby do grudnia nie dotarł list z nowym numerem, bo z końcem roku stare numery rachunków nie będą już aktywne.